• slide
  • slide
  • slide

O nas

NZOZ Podkarpackie Centrum Zdrowia Psychicznego s.c. powstał 05.09.2007r. w Przemyślu przy ul.3 Maja 59 z inicjatywy dr Macieja Kuligowskiego oraz dr Jacka Barketa. Był to wówczas pierwszy NZOZ psychiatryczny w Przemyślu (i tak zostało do dziś).Pierwszych pacjentów przyjęliśmy w 2008r. Początkowo powstała Poradnia Zdrowia Psychicznego, następnie Poradnia Psychologiczna, Neurologiczna a od 2011r. spółka rozszerzyła działalność o Dzienny Oddział Psychiatryczny zlokalizowany przy ul. Opalińskiego 13. Od 1.06.2019 NZOZ wraz z oddziałem dziennym został przeniosiony na ul.Bohaterów Getta 17a. Od 2020r. prowadzimy Poradnię Psychologiczno-Psychoterapeutyczną dla Dzieci i Młodzieży (19-tu psychologów/ psychoterapeutów). Od 2024r.bierzemy udział w Pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego w związku z reformą opieki psychiatrycznej w Polsce.

Systematycznie NZOZ poszerza swoją ofertę. Początkowo zatrudniał kilku psychiatrów i psychologów. Aktualnie zatrudnionych jest ponad 40 osób, w tym 5 lekarzy psychiatrów, 3 neurologów, 24 psychologów/ psychoterapeutów, 5 terapeutów zajęciowych, 4 pielęgniarki, sekretarka medyczna, specjalista do spraw rozliczeń z NFZ, trener fitness i jogi.

Nasi psychoterapeuci pracują pod nadzorem 7 superwizorów.

W 2021r. dr Maciej Kuligowski został laureatem prestiżowej ogólnopolskiej nagrody "Złota synapsa" w kategorii Zasłużony dla psychiatrii.

W 2023r. dr Jacek Barket i mgr Marta Buczyjan zostali laureatami prestizowej nagrody "Rysie Bieszczadzkich Dni Psychiatrycznych". Dr Barket w kategorii zasłużony dla psychiatrii podkarpackiej a mgr Marta Buczyjan w kategorii zasłużona dla rozwoju Bieszczadzkich Dni Psychiatrycznych.

Wszystkie świadczenia dla pacjentów udzielane są bezpłatnie ( NFZ ). Zakres świadczeń obejmuje porady psychiatryczne, psychologiczne, psychoterapię, porady neurologiczne, fototerapię. W oddziale dziennym ponadto prowadzimy psychoterapię grupową, terapię zajęciową, jogę,zajęcia fitness.

Współpracujemy:

Z Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalem Psychiatrycznym w Żurawicy w zakresie Pilotażu Centrum Zdrowia Psychicznego( Poradnia Zdrowia Psychicznego, Oddział dzienny)

  • ze Szpitalem Wojewódzkim w Przemyślu w zakresie badań neuroobrazowych (CT, MRI;RTG, EEG) oraz badań laboratoryjnych.
  • z Laboratorium mgr Jodłowskiej
  • z Gabinetem EMG dr Jolanty Łapińskiej
  • Studio Body&Soul Oliwii Kuligowskiej 

 

Mamy ofertę dla firm w zakresie badań pracowników ochrony fizycznej, pozwolenia na broń, badań kandydatów na pracowników mundurowych.

Prowadzimy badania kliniczne leków w programach międzynarodowych.

Sporządzamy opinie sądowo-psychiatryczne dla sądów i prokuratur z całego kraju.

Od kilku lat jesteśmy współorganizatorem Międzynarodowej Konferencji Bieszczadzkie Dni Psychiatryczne (co roku ok.500 uczestników, w tym ok.40 wykładowców, więcej w zakładce konferencja).

Wspieramy Uczniowski Klub Sportowy Śródmieście w zakresie specjalistycznych badań okresowych.

Wspieramy Fundację Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” (zakładka konferencja) oraz psychiatrię ukraińską.

W uznaniu za naszą działalność zarówno NZOZ jak i nasi lekarze zostali kilka razy laureatami w plebiscycie pacjentów na najlepsze placówki i specjalistów w Przemyślu.

Do góry
Copyright © 2024 NZOZ Podkarpackie Centrum Zdrowia Psychicznego s.c. | Wszelkie prawa zastrzeżone | CMS by Quick.Cms