Dr Teresa Fedyk-Kida
Psycholog kliniczny
dr Teresa Fedyk-Kida
W pracy z pacjentem staram się koncentrować na poszukiwaniu sensu, wartości, pozytywnych rozwiązań oraz na wydobywaniu zasobów do pokonywania trudności i ograniczeń.
Jestem certyfikowanym logoterapeutą akredytowanym przy Instytucie Wiktora Frankla we Wiedniu.
Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w 2007 roku uzyskałam stopień naukowy doktora nauk społecznych w dziedzinie psychologii.
Posiadam specjalizację z psychologii klinicznej I stopnia oraz uprawnienia do badań osób ubiegających się o pozwolenie na broń.
Jestem Life Coachem - w trakcie szkolenia Expert Coaching Skills ICI.
Ukończone szkolenia m.in.:
- Studium Logoterapii – specjalizacja Psychoterapia integralna, Noo-Psychoterapia,
- Kurs certyfikujący biegłego sądowego psychologa,
- Psychoterapia krótkoterminowa – podejście zintegrowane,
- Racjonalna Terapii Zachowania I stopnia,
- Myślenie systemowe o pacjencie młodzieżowym,
- Wypalenie zawodowe, prewencja i interwencja,
- Specjalistyczny kurs diagnozy psychologicznej. Zastosowanie narzędzi psychologicznych w diagnozie rodziny,
- Rozwiązywanie sytuacji trudnych z wykorzystaniem technik negocjacyjnych,
- Zarządzanie czasem i efektywna komunikacja,
- Zastosowanie psychologii pozytywnej,
- Efektywne zarządzanie czasem i planowanie,
- Metody rekrutacji i selekcji stosowane przez pracodawców,
Obszary zainteresowań zawodowych psychologia kliniczna, psychologia pracy, life coaching, logoterapia, psychologia pozytywna, specyfika poczucia sensu życia, duchowość człowieka, dialog motywujący.
Mgr Lucyna Bukowska
Psycholog kliniczny
Mgr Rafał Koziak
Psycholog/Psychoterapeuta
- Mgr psychologii - KUL Lublin
- Studia podyplomowe - "Diagnoza i terapia neuropsychologiczna" - obejmujące zakres 2 stopnia specjalizacji klinicznej z psychologii - UMCS Lublin.
- Studia podyplomowe - "Podstawy psychoterapii" - Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ Kraków.
- Studia podyplomowe - "Szczegółowe problemy psychoterapii" Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ Kraków.
- Udział w licznych kursach i konferencjach z zakresu neuropsychologii klinicznej i psychoterapii różnych modalności.
- Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
- Objęty superwizją kliniczną przez certyfikowanego superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
Mgr Łukasz Demeńczuk
Psycholog/Psychoterapeuta
Certyfikowany Psychoterapeuta Poznawczo Behawioralnym PTTPB nr 1044
W pracy terapeutycznej określam wspólnie z pacjentem pojawiające się i wzajemnie wpływające na siebie myśli, emocje i zachowania odnośnie sytuacji, która sprawia trudność. W trakcie początkowych sesji, skupiam się głównie na zrozumieniu pacjenta i diagnozie jego problemów. Dzięki temu wybór narzędzi oraz protokołów terapeutycznych jest lepiej dopasowany do pacjenta. Ważne jest dla mnie zadbanie o relację terapeutyczną oraz rzetelną pomoc opartą na potwierdzonych empirycznie metodach.
Moim głównym zainteresowaniem jest pomoc drugiej osobie w zwiększeniu jakości życia i lepszego przystosowania się do obecnego świata, dlatego wciąż rozwijam swoje kompetencje biorąc udział w szkoleniach i konferencjach dotyczących psychoterapii. W moim doświadczeniu najczęściej spotykam się z osobami, które cierpią z powodu zaburzeń lękowych oraz depresyjnych. Uważam, że ważna jest również praca z środowiskiem pacjenta odnośnie mechanizmów podtrzymujących zaburzenie.
Jestem Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej, kadencji 2022-2024. Dbając o profesjonalizm, pracę z pacjentami poddaje superwizji i działam zgodnie ze standardami etycznymi PTTPB. W wolnym czasie rozwijam zainteresowania muzyką poprzez grę na gitarze basowej.
Mgr Żaneta Krzywoń-Dębicka
Psycholog
Mgr Beata Kula
Psycholog / psychoterapeuta
Mgr Anna Ostrówka
Psycholog / psychoterapeuta
Wykształcenie
Mgr Karolina Hryń
Psycholog / psychoterapeuta
Mgr Natalia Tymec
Psycholog / psychoterapeuta
Ukończone studia magisterskie: Psychologia Stosowana, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Jagielloński.
W trakcie certyfikacji psychoterapeutycznej - IV rok Kurs Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowym Tercognitiva (Kraków).
Surdopedagog (znajomość języka migowego).
Zainteresowania:
- Sport (spinning, fitness), polityka, gotowanie
Mgr Magdalena Peron-Szott
Psychoterapeuta
Pedagożka, Psychoterapeutka certyfikowana przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej, Terapeutka Psychodramy certyfikowana przez Psychodrama Association for Europe. Pracuje z pacjentami dorosłymi oraz z młodzieżą prowadząc terapię indywidualną i grupową. Współzałożycielka Polskiego Teatru Playback, który jest osadzony w psychodramie J. Moreno.
Lek. med. Ewa Sliwińska
Lekarz, psychoterapeuta
Ukończyła Akademię Medyczną w Lublinie.Specjalista Pediatra. W trakcie specjalizacji z Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.
Odbyła czteroletnie Studia Podyplomowe w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Jako psychoterapeuta pracuje od 2008 r.
Prowadzi terapię z dorosłymi i młodzieżą w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę superwizuje w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.
Ukończyła kursy pogłębiające wiedzę terapeutyczną: Psychoterapię Dzieci i Młodzieży, Terapię Dzieci i Młodzieży po urazach psychicznych, Dialektyczną terapię behawioralną Młodzieży z zachowaniami samobójczymi.
Szczególne miejsce w pogłębianiu wiedzy zajmuje wczesna diagnostyka i leczenie dzieci ze spektrum autyzmu. Doświadczenie w tym obszarze zdobywa odbywając szkolenie specjalizacyjne we wrocławskim ośrodku jak również uczestnicząc w licznych szkoleniach.
mgr Natalia Demeńczuk
Psycholog
Jestem Psychologiem, ukończyłam jednolite studia magisterskie w 2015 r. na specjalności kliniczno-sądowej. Dodatkowo kontynuowałam kształcenie na studiach podyplomowych w zakresie „Psychogeriatrii z elementami neuropsychologii” w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie doskonalę swoje kompetencje w trakcie uczęszczania do szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej USWPS.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi grupami wiekowymi zarówno w terapii grupowej, jak i indywidualnej. Moje podejście opiera się na empiryzmie i empatycznej profesjonalnej współpracy, tworząc bezpieczną przestrzeń dla rozwiązywania trudności związanych m.in. z lękiem, depresją, zaburzeniami adaptacyjnymi, radzeniem sobie ze stresem i innymi trudnościami natury psychologicznej. W roli psychologa skupiam się na pomocy w odkrywaniu nowych sposobów myślenia i adaptacyjnych strategii radzenia sobie z problemami. Współpracuję z otwartością, kładąc nacisk na psychoedukację i korzystając z empirycznie potwierdzonych metod. Przez ostatnie 6 lat zdobywałam doświadczenie w różnych placówkach pomocy psychologicznej, świadcząc wsparcie indywidualne, pracując w środowisku, angażując się w pracę z rodzinami pacjentów oraz prowadząc zajęcia grupowe. Moje holistyczne podejście i zaangażowanie pozwalają dostosować terapię do indywidualnych potrzeb każdego klienta.
W wolnym czasie rozwijam zainteresowania kinem, fantastyką naukową, malarstwem i ogrodnictwem.
Mgr Katarzyna Dzik-Makara
Mgr Ziobro Grażyna
Mgr Krzysztof Sujkowski
Mgr Agnieszka Kołcz-Wardęga
Mgr Bogusława Walasek
Mgr Alicja Baran
Mgr Tomasz Guzik
Mgr Nina Szczekot
Mgr Mateusz Kobryło
Mgr Urban Gabriela
Mgr Aleksandra Sosnowska
Psycholog
Mgr Fizio Katarzyna
Psycholog
Mgr Paula Kowal
Psychoterapeuta
Mgr Iwona Ścibor
Psychoterapeuta
Doc. Karolina Stasiuk
Psychoterapeuta
Mgr Anna Fil
Psychoterapeuta